Ахмети: ДУИ е на иста линија со меѓународната заедница
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

„ДУИ е на иста линија и комуникација со меѓународната заедница – сметаме дека средбите треба да продолжат и да се постигне компромис и согласност меѓу сите страни за да не дозволиме Договорот од Пржино да пропадне“, изјави претседателот на ДУИ, Али Ахмети, по лидерската средба што денеска беше итно закажана непосредно пред објавувањето на оценката на САД и на ЕУ дека нема услови за кредибилни избори на 24 април.

Пропаѓањето на Договорот значи почеток и продлабочување на политичката криза, е ставот на Ахмети, кој апелираше до сите партии да најдат заедничко решение како излез од кризата.

 

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×