Академска конференција за европски интеграции на Американ колеџ и Универзитетот Тор Вергата
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Американ Колеџ – Скопје, во четврток, 16 мај, со почеток во 9:15 часот, ја организира 14 годишна академска конференција за Европска интеграција INNOVATING EUROPE Skopje.

Invitation 2019 conference Innovating Europe (2)На настанот свои обраќања ќе имаат министерот за надворешни работи, Никола Димитров, Амбасадорот на Република италија во Република Сењверна Македонија, Карло Ромео, а специјален гостин на настанот е ректорот на Универзитетот , Tor Vergata, професор Џузепе Новели, кој ќе говори на тема „Социјални иновации и Универзитетите:Нов договор за Европа?“.

Конференцијата ќе се одржи во Министерството за надворешни работи, а е во коорганизација со Универзитетот од Рим, Tor Vergata.

Регистрацијата за настанот е најдоцна до 13 мај на следната адреса http://www.uacs.edu.mk/home/registration/

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×