Амазон ја отвори својата прва вистинска книжарница
Објавено на од во Компании
amazon

Гигантот во онлајн трговијата, Амазон, познато по продажба на книги на интернет, ја отвори првата вистинска книжарница во Сиетл.

Изборот на книги понудени на продажба во новиот продажен објект е утврден во согласност со мислењата на читателите и порачките на веб сајтот Amazon.com. Цените се исти како за насловите понудени на сајтот на Амазон, соопшти компанијата.

Книжараницата во Сиетл ќе биде отворена секој ден, освен за Денот на благодарноста и Божиќ, а во неа купувачите освен избор на книги, ќе имаат пристап и до дигиталните книги и таблет уреди кои ги нуди Амазон.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×