Амбасадорот на САД до судиите во Албанија: Ако часовникот ви е поскап од мојата кола …
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Американскиот амбасадор во Тирана, Доналд Лу, на националната конференција на судиите во Албанија им рекол на учесниците дека ако барем еднаш ја наведнале главата и за пресуда примиле мито, треба веднаш да ја напуштат професијата.

„Ако носите часовник што чини повеќе од мојот автомобил вие сте корумпирани. Ако тоа е точно, ви препорачувам веднаш да ја напуштите својата професија“, рекол Лу.

На чесните судии, за кои рекол дека во Албанија, исто така, постојат, Лу им порачал да имаат вера, бидејќи доаѓаат промените.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×