Анагностопулу: Нашите соседи се решени да одат напред, кршејќи ги сите националистички пречки
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Алтернативната министерка за надворешни работи на Грција, Сиа Анагностопулу, преку нејзиниот официјален Твитер профил, доцна синоќа ги коментираше резултатот од вториот круг од претседателските избори и победата на Пендаровски.
ÂÏÕËÇ-ÅÐÉÔÑÏÐÇ ÌÏÑÖÙÔÉÊÙÍ ÕÐÏÈÅÓÅÙÍ ÅÐÅÎÅÑÃÁÓÉÁ Ó/Í ÕÐÏÕÑÃÅÉÏÕ ÐÁÉÄÅÉÁÓ (EUROKINISSI / ÃÉÙÑÃÏÓ ÊÏÍÔÁÑÉÍÇÓ)„Северна Македонија стави крај на националистичкото минато со ВМРО. По Договорот од Преспа, претседателските избори покажуваат дека нашите соседи се решени да одат напред, кршејќи ги сите националистички пречки“, напиша Анагностопулу на Твитер.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×