Аневски поднесе оставка на функцијата претседател на Советот на јавни обвинители
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Претседателот на Советот на јавните обвинители, Петар Аневски, поднесе оставка од функцијата.

Советот на јавните обвинители денес требаше да одржи седница на која беше предвидено назначување в.д. јавен обвинител на местото на Марко Зврлевски. Минатиот четврток седницата беше откажана поради немање кворум.

Обвинителката Лилјана Спасевска е назначена за в.д на функцијата јавен обвинител сѐ до изборот на нов државен јавен обвинител.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×