Анѓушев на средба со претставници на компании – членки на Стопанската комора
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Вицепремиерот задолжен за економски прашања и координација со економските ресори Кочо Анѓушев, денеска во Стопанската комора на Македонија со почеток во 10 часот ќе одржи средба со претставници на компании – членки на комората.
кочо пресАнѓушев, како што соопшти неговиот Кабинет,  пред претставниците на компаниите ќе ги презентира новите мерки за поддршка на стопанството за раст на платите, како и придобивките од Законот за финансиска поддршка на инвестициите за компаниите.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×