Антонио Аргир нов член на Управниот одбор на НЛБ Тутунска банка, на местото на Ѓорѓи Јанчески
Објавено на од во Банки и бизнис
Argir Antonio

Антонио Аргир, член на Управен одбор на НЛБ Тутунска банка

 

НЛБ Тутунска банка преку Македонската берза информирааше дека Антонио Аргир е нов член на Управниот одбор на Банката.

Агрир на 9 јули и официјално добил согласност за вршење на оваа функција од страна на гувернерот на Народната банка на Македонија, Димитар Богов.Тој најверојатно ќе биде назначен на местото на досегашниот долгогодишен директор Ѓорѓи Јанчевски, кој заминува во пензија, а кој ја вршеше функцијата претседател на Управниот Одбор на НЛБ Тутунска банка.

Антонио Аргир досега беше директор на Деловен сектор-деловна мрежа и член на Одборот за управување со ризици во НЛБ Тутунска банка.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×