Белгиската KBC Bank ја награди Комерцијална банка
Објавено на од во Банки и бизнис

KBC Bank Белгија ја награди Комерцијална банка АД Скопје за извонредност во извршувањето на плаќањата кон странство за 2014г. – Euro STP Excellence Award.

Комерцијална банка АД Скопје успеа во 2014 година да постигне 99,05% процесирање на дознаките без потреба од рачна интервенција, што е исклучително висок успех.

“Ова е уште една потврда дека напорите што Комерцијална банка ги вложува во областа на меѓународните плаќања за своите клиенти, овозможуваат да се постигнат исклучително високи стандарди во оперативните процеси”, велат од Комерцијална.

Во текот на 2014 година, преку системот за меѓународни плаќања Комерцијална банка има извршено 70.988 плаќања.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×