Бесими во МВР ќе прави увид до каде се европските реформи во полицијата
Објавено на од во МКД-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Во рамки на иницијативата „Институционални посети”, вицепремиерот задолжен за европски прашања Фатмир Бесими денеска ќе оствари работна средба со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски.

Посетата, како што соопшти СЕП, се реализира за да се разгледа имплементацијата на активностите поврзани со итните реформски приоритети во областите од надлежност на МВР.

Циклусот институционални посети на вицепремиерот Бесими ќе продолжи и во наредните денови со клучните институции кои се носители на активностите од итните реформски приоритети, за што редовно ќе се информира Европската Комисија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×