Биткоинот падна под 10.000 долари – се гасне Bitconnect
Објавено на од во hi-tech & business

Bitconnect, платформата за тргување со биткоини за која мнозина обвинуваа дека функционира по пирамидална шема, објави дека ќе престане со работа. На Bitconnect, имено, можеше да се договори платформата да го да го преземе инвестирањето на коините на корисникот во замена за одреден поврат на вложениот капитал. Негативниот публицитет е една од главните причини поради кои оваа услуга се гасне, стои на Bitconnect.

Во меѓувреме се засилуваат стравувањата во светот дека Јужна Кореја, а и некои други земји, како Кина, сепак би можеле да тргнат во насока на воведување поголема регулатива над криптовалутите, па последните два дена сите поважни дигитални коини доживуваат пад на цената. Биткониот се излизга назад и до под 10.000 долари (во меѓувреме има благ раст), а риплот, лајткоинот и етериумот, паднаа за над 10%.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×