Бизнисмени од Амасија на средби со македонски стопанственици во Скопје и Битола
Објавено на од во Економија
Во рамки на коморската соработка Стопанска комора Македонија Турција – МАТТО и Стопанската комора на Амасија, денеска ќе се одржат билатерални средби во Скопје, а утре во Битола.
negocio_ocioСредбите, како што соопшти МАТТО, се организирани во соработка со Регионалната комора на регионот Амасија.
„Амасија има развиено земјоделско производство (зеленчук и овошје), прехранбена индустрија, рударство (јаглен, лигнит, гипс и мермер), машинска индустрија,особено металопреработувачка, дрвна и текстилна, индустрија на мебел, како и производство на пластика. Амасија е втор извозник на мермер во Турција“, велат од МАТТО.
Ова е трета турска деловна делегација што во овој период ја посети земјава, а најавени се уште две за есен, од Измир и Мерзифон.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×