Бизнисот не смее да трпи: Русите и Турците ги обновија зделките за пченица
Објавено на од во СВЕТ-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

Руски извозници на пченица ги обновија зделките со турски купувачи по кусата пауза поради влошувањето на односите меѓу двете држави по соборувањето на рускиот авион од страна на турското воено воздухопловство.

Русија е еден од најголемите извозници во светот на пченица, а Турција е еден од најголемите купувачи на руска пченица.

По инцидентот со рускиот авион, руските и турските трговци се воздржаа од потпишување нови договори, стравувајќи дека Москва може да го запре извозот на пченица за Турција или пак Анкара да го намали купувањето.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×