Connect with us

македонија

Black Friday понуда од ЕДС АД: Шест месеци попуст на трошокот за потрошена електрична енергија

Комерцијален ПР текст

објавено

на

Понудата вклучува попуст од 2 отсто во траење од шест месеци за компаниите кои што ќе потпишат договор со ЕДС АД најдоцна до 29 ноември годинава.

Energy Delivery Solutions (ЕДС АД), компанија која што важи за лидер во областа на трговија со електрична енергија на македонскиот пазар, по повод Black Friday подготви ограничена понуда за своите клиенти, со која што компаниите кои што ќе склучат договор во траење од една година, ќе обезбедат заштеда на сметките за потрошена електрична енергија токму во најкритичните месеци од годината.

„По повод Black Friday, но пред се’ како општествено одговорна компанија, подготвивме понуда со која што на компаниите им нудиме попуст на трошокот за потрошена електрична енергија. Понудата вклучува попуст од 2 отсто во траење од шест месеци за компаниите кои што ќе потпишат договор со ЕДС АД најдоцна до 29 ноември годинава. Она што е важно, особено во овие кризни времиња во однос на снабдувањето со електрична енергија, е дека ова намалување на трошокот на електрична енергија се однесува на најкритичните месеци од годинава, од јануари до април, кога поради грејната сезона и кризата во снабдување со природен гас цените на струјата можат повторно да постигнат високи нивоа. Имајќи го ова предвид, намалување на цената од 2 отсто во траење од шест месеци ќе значат сериозна заштеда за компаниите“, истакнува главниот извршен директор на ЕДС АД, Јанис Јанопулос.

Ограничената понуда се однесува на договор за снабдување во траење од една година што e дополнителна придобивка за компаниите со која што обезбедуваат сигурност во снабдувањето со електрична енергија.

ЕДС АД е компанија која што веќе 10 години работи на македонскиот пазар по највисоки професионални стандарди и во моментов е снабдувач на електрична енергија за повеќе од 500 правни субјекти, од кои поголем дел се приватни компании. Од 2018 година ЕДС АД е горд член на грчката национална компанија PPC SA (Public Power Corporations), која како најголема енергетска компанија во југоисточна Европа донесе стратешка одлука да инвестира во Република Северна Македонија.

свет2 дена ago

Време ли е за продавање на акциите од Apple?

банки3 дена ago

Потрошувачки кредит на УНИБанка АД Скопје со одлична понуда за рефинансирање и бонус од 1.000 денари при онлајн аплицирање

македонија3 дена ago

„Алкалоид“ АД Скопје со историско достигнување во третманот на рефлуксен езофагитис и ГЕРБ – патентиран првиот Омепразол во течна форма во светот

технологии / компании6 дена ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

менаџмент / маркетинг6 дена ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават

регион6 дена ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

интервју6 дена ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

интервју6 дена ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи

економија6 дена ago

Движењата на стоковите берзи обратни од оние на финансиските пазари

економија6 дена ago

Како работеа домашните инвестициски фондови: Зголемување и на вредноста и на приносите

економија6 дена ago

Како работеа домашните инвестициски фондови: Зголемување и на вредноста и на приносите

интервју6 дена ago

Стефан Таневски: УАКС обезбедува сличен, ако не и ист, калибар на образование како и најдобро оценетите меѓународни бизнис школи

банки1 недела ago

Комерцијална банка како „Зелен поборник“ ќе пошумува и ќе едуцира

свет6 дена ago

Пустината под вода

регион6 дена ago

Доаѓаат супер-богати купци на недвижнини од цел свет, сплитска агенција ќе им биде ексклузивен партнер

економија6 дена ago

Движењата на стоковите берзи обратни од оние на финансиските пазари

интервју6 дена ago

Фабрис Перушко: Кога се нафатив да го водам стечајот на Агрокор многумина ми изразуваа сочувство

технологии / компании6 дена ago

Кои се главните предности на генеративната вештачка интелигенција

менаџмент / маркетинг6 дена ago

Кој ќе господари со бизнисот во ниската земјина орбита: Една вселенска станица ќе се пензионира, многу нови ќе се појават

свет2 дена ago

Време ли е за продавање на акциите од Apple?