BMW планира да лансира 25 електрични и хибридни модели во следните неколку години
Објавено на од во Економија
До средината на следната декада, производителот очекува зголемена побарувачка на електрични возила за 30%.
bmwБМВ очекува дека добивката од продажбата на електрични модели пред 2025 година ќе биде еднаква на продажбата на автомобил со мотор со внатрешно согорување, изјави финансиски аналитичар на германската компанија Николас Петар за Financial Times.
Како што наведуваат британските бизнис-медиуми, ова е првиот предлог на еден од најголемите производители на автомобили за инвестирање во развојот на електрични автомобили.
Во текот на следните неколку години, БМВ планира да лансира 25 електрични и хибридни модели. Имено, до средината на следната деценија, производителот очекува зголемена побарувачка за електрични возила за 30%.
Имено, зголемениот број на полначи ќе ја намали скептичноста на потрошувачите.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×