Борисов: Балканот може да ја замени Велика Британија во ЕУ
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

„Балканот може да ја замени Велика Британија која излегува. Балканот има неверојатна природа, природни богатства, работни народи, убави луѓе“, изјави бугарскиот премиер Бојко Борисов на јавен час на Универзитетот за национална и светска економија, на тема „Бугарија, Балканот, Европа и светот“.

„Европската унија не треба да се заградува однатре со огради, а да се опкружи со сите можности што ги имаме“, изјави Борисов, говорејќи дека договорот со Турција за мигрантите добро функционира и е најдобро решение за да се држи миграцискиот притисок надвор од ЕУ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×