Борисов бара ревизија на сите издадени бугарски пасоши во последните 5 години
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА

BorisovСпоред наводите на бугарските медиуми, премиерот на Бугарија, Бојко Борисов, побарал ревизија на сите издадени бугарски документи на странци.

Тој своето барање го доставил до тамошното МВР и Државната агенција за национална безбедност.

Проверката треба да се изврши со акцент на документите издадени во последниве пет години, најбрзо што може, а добиените извештаи да му се достават лично на Борисов.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×