Брајан Трејси: Времето е вашиот најголем ресурс
Објавено на од во ЛИДЕРИ

Tracy Brian WEBБрајан Трејси - бизнис консултант и автор

Брајан Трејси е светски познат бизнис консултант, автори и мотивациски говорник. Тој преку неговата фирма Brian Tracy International, која е специјализирана за тренинг и развој на индувидуалци и компании, бил консултант во над 1.000 компании и настапил пред повеќе од 5 милиони публика.
Пред да почне да се занимава со консултанство, тој бил директор во компанија вредна над 265 милиони долари и има огромно искуство во продажба, маркетинг, инвестиции, развој на недвижности…Еве некои од неговите изјави за тоа како да бидете поуспешни во животот и во тоа што го работите

 

Успешните луѓе секогаш гледаат можност да им помогнат на другите. Неуспешните луѓе секогаш прво прашуваат: Што имам јас од тоа

Излезете од вашата комфорт зона. Можете да растете само ако сте подготвени да се чувствувате чудно и некомотно кога се обидувате со нешто ново

Вашиот најголем капитал е вашата способност за учење. Вашиот најголем ресурс е времето

Вистинската мерка за вредноста на секој бизнис лидер и менаџер е резултатот

Не е важно од каде доаѓате. Важно е каде одите

Никогаш не се жали и не објаснувај. Одолејте на предизвикот за да се одбраните себеси и да наоѓате извинувања

Вистинското ограничување на вашите способности се вашите желби. Ако нешто го посакувате многу, не постојат граници кои ќе ве лимитираат што се можете да постигнете

Секоја минута што ќе ја потрошите на планирање на некоја работа, ви заштедува 10 минути во извршување на таа работа”.Најголемата грешка која можеме да ја направиме во нашите животи и кариери и да мислиме дека работиме за некој друг, а не за себеси

 

 

 

 


Почитувани за да продолжите со читањето треба да бидете претплатник

Доколку сте претплатник на kapital.mk, само логирајте се.

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Одберете пакет за претплата:

Напоменуваме дека подолу можете да купите само едно електронско издание

Зошто треба да се претплатите?

Што добивате со он-лајн претплата на Капитал:
 • Со претплата на електронското издание на Капитал заштедувате 20% попуст на цената за претплата на печатеното издание

 • Можност за најава од три различни уреди – домашен компјутер, службен компјутер и мобилен телефон

 • Пристап до електронското издание од било каде во Светот

Што добивате со претплата на печатеното издание на Капитал:
 • 49 броја на редовното издание на Капитал

 • 45 специјални додатоци годишно, интегрирани во рамки на редовното издание на Капитал

 • Бесплатна достава на магазинот на домашна адреса или на работа

 • Платена поштарина

 • Вклучено ддв

 • Бесплатен он-лајн пристап до сите електронски изданија на редовниот број на Капитал и сите специјални прилози

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×