Бритиш Петролeум: Ниски цени на нафтата и во наредните три години
Објавено на од во Економија

Според директорот на британскиот нафтен гигант Бритиш Петролеум Боб Дадли ниските цени на нафтата може да потраат и во наредните три години.

Тој за британските медиуми истакна дека иако цените на нафтата често се менуваат и во минатото имало случаи кога и по неколку години останувале на многу високо или на многу ниско ниво.

„Сепак треба да имаме план за ниски цени. Не знаеме кое е тоа нови, но извесно е дека ќе трае со години, а веројатно две или можеби три“ смета Дадли.

Цените на нафтата во јуни минатата година изнесувале околу 100 долари, додека оваа година паднаа под 50 долари по барел.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×