Бугарија започна со производство на вагони од новата генерација
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Нов вид на меѓумодални вагони за транспорт на контејнери и тела за разменување, произведени фабриката за вагони „Коловаг“, во септември, ќе бидат доставени во Швајцарија.
коловагИзградбата на вагоните е многу сложена, бидејќи се со шест наместо како обичните со четири оски. Има две карго-платформи, а редовните  имаат само една. Вагоните можат да пренесуваат контејнери 2 x 40 ft или контејнери од 4 x 20 ft.
Тимот на инженери за дизајн во фабриката „Коловаг“ започна да ја развива проектната документација, дизајнот и производството на прототипот пред две години. Последователно, прототипот беше испратен за динамичко и статичко тестирање до акредитирана лабораторија, тест центар каде тестовите беа успешно завршени и вагонот доби Европски сертификат за ТСИ за квалитет.
Интермодалните вагони се најбараните товарни вагони во Европа за кои „Коловаг“  има договори со швајцарски и германски компании за 5 години.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×