Букурешт воведува бесплатен интеренет
Објавено на од во БАЛКАН-БИЗНИС И ПОЛИТИКА
Градските власти на Букурешт соопштија дека граѓаните ќе можат да се вклучат на бесплатен безжичен интернет во јавните простори со помош на програмата ВиФи4ЕУ.
buharestЛуѓето кои живеат во Букурешт ќе имаат слободен пристап до ВиФи на јавни простори, како што се паркови, јавни пазари, јавни згради, библиотеки, музеи…
Романскиот главен град во февруари доби неповратни средства во износ од 15.000 евра за инсталирање ВиФи мрежа во јавните простори. Властите ќе мораат само да ги регулираат трошоците поврзани за претплата.
Мрежите нема да имаат комерцијални огласи и нема комерцијално да ги користат личните податоци.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×