ЧИТАЈТА ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 957-2Во фокус
Кинеските инвестиции стануваат сериозна тревога за Меркел

 

 

Навигатор
Уште една успешна извозна година
Консолидираните приходи на “Алкалоид” надминаа 153 милиони евра

 

 

Cover story
Македонија, Западен Балкан и ЕУ:
Толку блиску, а толку далеку

INTERVIEW
Сања Лукаревска, директор на Управа за јавни приходи
УЈП нема да биде казнена експедиција, во Македонија данокот се плаќа доброволно!

Специјален прилог
Банките & Бизнисот
 • Дигитална трансформација на македонските банки
  Од филијали и шалтери  до услуги достапни на мобилни телефони
 • INTERVIEW
  Маја Стевкова Штериева, член на Управен одбор на Комерцијална банка
  Ја започнавме револуцијата на бесконтактни мобилни плаќања со KomPay
 • INTERVIEW
  Гоце Сиваков, Директор на Дирекција Информатичка технологија во УНИ Банка
  Воведувањето на новите технологии ќе ја зголеми ефикасноста на банките

Политика
Пораките на Меркел и Јункер:
Името е проблем што треба да се реши реформите се решенија сами по себе

Луѓе и компании
Прва конференција за ФИДИК договори во Македонија
Домашното градежништво ќе ги зајакне стандардите со помош
на светски модели на договори

Бизнис и технологија
Експертите предупредуваат на најголемите закани за човештвото
од вештачката интелигенција

Лидер
Џини Ромети, директор и претседател на IBM
Растот и комфорот не одат заедно

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×