ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 954-2
Во фокус
Заев: Добивме вистинска причина да продолжиме по патот по кој тргнавме како држава со заеднички напори

 

Навигатор
Зошто паѓаат акциите ?
Силната американска економија
ги исплаши берзите

 

Cover story
ТОП 50 најпрофитабилни компании во Македонија
Малку фирми вртат многу пари

Forbes 30 under 30
Нина Ангеловска, соосновач и директор на Grouper.mk
Сакам е-Македонија!

Финансии
НБРМ организатор на значајна меѓународна Конференција за монетарна политика и управување со финансиски средства
Светската финансиска и економска елита доаѓа во Скопје

Интервју
Димитар Богов, гувернер на Народна банка на Република Македонија
Врвни светски експерти ќе понудат решенија за новата економска реалност

Компании и пазари
Одливите на капитал кон странство ги намалија странските инвестиции

Коридор 10
Автопатот “Демир Капија – Смоквица“ е готов
Македонија, а особено Гевгелија очекуваат економски бенефит од новата делница

Претприемништво
Зошто Шведска произведува многу стартапи?

Свет
Најбогатиот човек на светот покажува колку му прилега титулата

Лидери
Акио Тојода, претседател на Toyota Motor Corporation

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×