ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 958-2Навигатор
Нова инвестиција на виничката
кондиторска компанија

„Макпрогрес“ промовираше нов бренд, „Фантазија“

 

Во фокус
Кинеската Синохидро го наплатувала автопатот Кичево – Охрид за 54% поскапо

 

 

Cover story
Банките лани направија профит од
106,6 милиони евра
ТОП 10 најпрофитабилни и најголеми
банки во Македонија

Бизнис и финансии
Владата најави нова мерка за помош на стартапи и мали фирми
Новиот државен фонд за еквити инвестиции ќе влегува во сопственоста на фирмите

Компании и пазари
Стартува проектот one stop shop или заедничка контрола
на границата на Македонија со Србија

Заедничката контрола ќе го забрза и поевтини протокот на стоки и патници

Компании и пазари
Се ближи стапувањето во сила на „фамозната“ GDPR
Македонија останува во чекор со ЕУ во заштитата на личните податоци

INTERVIEW
Енрико Винк, извршен директор на Меѓународната федерација
на инженери – консултанти, FIDIC

Ќе помогнеме Македонија да развие експертиза за светските модели
на договори во градежништвото

Ексклузивно
“Капитал” на отворањето на новиот логистички центар на DHL Express во Брисел

Свет
Трамп ја обвини Европа дека не му остава избор
Ако САД ги царини европските автомобили, ЕУ ќе одговори брзо и цврсто, но сразмерно

Start up
Eрик Рис, основач на Lean Startup методологијата и светски експерт за стартапи
Новата генерација на фирми ќе бидат предводени од иновации

Лидер
Даниел Ек, шведски претприемач и директор на Spotify

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×