ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 960-2Во фокус
Петте економски предизвици пред
Путин по изборите

 

 

Навигатор
Македонските компании малку тргуваат со Русија, лани извезле производи од
47 милиони евра

 

 

Cover story
Како работеа најголемите котирани
компании во 2017?!

INTERVIEW
Владислав Хаџидинев, главен директор за финансии,
член на Управниот одбор и извршен директор на УНИБанка

Подобрената ефикасност е главен фактор за најуспешните досега резултати на УНИБанка

Специјален прилог
Прехранбена индустрија
  • Паѓа производството и извозот, а расте увозот!
  • „Макпрогрес“ ја ребрендираше „Дониа“
  • „Витаминка“ со континуиран раст ги менува трендовите на македонскиот пазар

Банки и финансии
Дигиталните платформи се иднината на банкарството

Политика
Какви промени на изборната регулатива договараат власта и опозицијата?
За една изборна единица и отворени листи ќе се чекаат подобри времиња

Клуб на истражувачи
Во Клубот на истражувачи на НБРМ промовирани два нови труда

INTERVIEW
Антонија Шишак, директор на проектот „Локална и регионална конкурентност“
Подгрантовите финансирани од ИПА програмата на ЕУ значително ќе ја зголемат конкурентноста на туризмот во Македонија

Луѓе и компании
Петнаесет години EOS во Македонија

Лидер
Сузан Војчиски, извршен директор на Youtube

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×