ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
Stand BY:  Љупчо Зиков
Невработеноста не е проблем, туку симптом

COVER STORY:
Моќта на управните и надзорни одбори на македонските компании?
Кој ги управува македонските компании?

ИНТЕРВЈУ:
Радован Витошевиќ, извршен директор на Lyoness Македонија
Мрежниот маркетинг е бизнис на 21-от век!

АНАЛИЗА:
Банките лани со 36,3% поголем профит
Како банкарите направија рекорден профит во време на криза!?

ИНТЕРВЈУ:
Златко Симоновски, Претседател на управен одбор и генерален директор на Факом
Лидер е оној што ќе им помогне на луѓето да ги искористат сопственици потенцијали

ПОЛИТИКА: 
Време е за промени во изборниот модел
Една изборна единица за да се “проветри” засто-ената политичка сцена

ИНТЕРВЈУ:
Михо Јаневски, генерален менаџер на Градежен институт Македонија
Целта ни е да го освоиме и регионот

ЛУЃЕ И КОМПАНИИ:
Криза? Каква криза?
Најплатените американски менаџери за пет години добиле 22 милијарди долари

CEO Profile:
Рикардо Закони, ко-основач и извршен директор на King Digital Entertainment
Човекот кој се збогати во светот на игрите

Мали мудрости од големите претприемачи
Тревис Каланик основач на Uber

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×