ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 967-2Навигатор
Времено укината увозната давачка
за свинско месо

 

Cover story
“Капитал” со ексклузивни детали
од новиот проект за електрани на Црна Река

Владата ќе го гради Чебрен и Галиште. Нов бизнис од 400 милиони евра за домашните градежни компании и банки!

 

Бизнис и финансии
19 Годишна конференција
на Македонска Берза

Првите месеци навестуваат рекордна
година за Берзата

Луѓе и компании
Производителите се жалат на дивите столари, недостигот на работна сила и
високите царини за репроматеријалите

Балкан бизнис и политика
Како Матија Жуљ и неговиот стартап „Агриви“ направија дигитален мозок за секоја фарма

Свет бизнис и политика
Европа се буди за ризиците од кинеските инвестиции

Свет бизнис и финансии
Ќе ја надмине ли Xiaomi рекордната вредност на IPO на Alibaba Group?

Колумна
Проф. д-р Методи Чепреганов
Агресивноста во интерперсо-налните односи (1 дел)
Како меѓусебните емотивни контакти имаат влијание врз нашиот живот

INTERVIEW: ВИП
Дигитализацијата ги брише разликиte и носи подинамичен развој на општеството

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×