ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ ДВОБРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 968-2Навигатор
Владата и општините со најмалку капитални инвестиции досега

 

Cover story
Македонија влегува во втората фаза од Спогодбата со ЕУ. Следат многу промени за бизнисот и граѓаните

 

INTERVIEW
Штефан Петер, претседател на Управниот одбор на ЕВН Македонија
ЕВН останува лидер на пазарот за електрична енергија. Во рок од една година ќе изградиме нови соларни електрани со капацитет од 10 MW за нашите клиенти!

Компании и пазари
Бизнисзаедницата задоволна што Владата ќе ја финансира
изградбата на Чебрен и Галиште

Доста се фаворизираа странски компании,
македонските градежници имаат квалитет да градат големи проекти!

INTERVIEW
Јован Деспотовски, директор на Фондот за иновации и технолошки развој
Поддршката на стартапите е еден од нашите приоритети

Репортажа: ВИНИЦ А
 • Во Виница се отвораат нови погони, но иселувањето направи дефицит на работници
 • Макпрогрес – from zero to hero…
 • Виничкото богатство ги фасцинира Ватикан и Оксфорд
 • Виница доби ултра – модерни хотел, спа центар и фитнес клуб

Специјален прилог: БАНКИ
 • Банките газат на пазарот со станбени кредити
 • Д-р Билал Суџубаши, Главен извршен директор на Халкбанк АД Скопје
  Главна цел ни е да им излеземе во пресрет на реалните потреби на луѓето
 • Адутите на домашните банки во борбата за клиенти годинава
 • Како да го одберете најсодветниот кредит за вас?
 • Две третини од луѓето се веќе на некаква дигитална банкарска платформа
 • Весна Дацева, директор за работа со физички лица, Стопанска банка Битола
  Целта ни е да станеме водечка средна банка во Македонија

Балкан бизнис и политика
Кинескиот Hisense сака да го преземе во словенечко горење

Свет
Откако Трамп ги повлече САД од договорот со Иран:
Каков ќе биде ефектот врз економијата?

Лидери
Шер Ванг, ко-основач и претседател на корпорацијата HTC
Претприемачите мора постојано да учат и да се развиваат

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×