ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
Stand BY: Љупчо Зиков
Македонскиот сон

Cover story:
Поразително!
Македонскиот извоз на Балканот замира!

Exclusive:
Зоран Заев, претседател на СДСМ:
Ако не дадат резултат преговорите во Брисел, опозицијата ќе мора да ја заврши работата – бегање нема!

Анализа
На прсти се бројат компаниите што делат дивиденди
Малите акционери пак извисија. Профитот само за големите газди

Интервју
Славој Жижек, словенечки филозоф
Најголемата закана за Европа е нејзината инертност

Луѓе и настани
Слободниот свет одбележува 150 години од атентатот на големиот Абрахам Линколн
Човек пред своето време кој со крв ја плати сопствената визија

Луѓе и компании
Бугарија е трета најпосакувана аутсорсинг дестинација во светот

Луѓе и компании
Слушај паталец…
Најголемата разлика помеѓу Google и Facebook објаснета од човек што работел и во двете

Луѓе и компании
Lego, производител на коцки од Данска
Како “воскресна“ речиси банкротираната фирма?

Специјален прилог: Здравје
Време е за пролетно чистење на вашиот организам
Како полесно да се справите со пролетните алергии?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×