ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 973-2Навигатор
Компаниите што инвестирале и што вработувале лани, може да аплицираат
за државна помош

 

Cover story
Финансиската дисциплина не се подобрува
За наплата во Македонија се чека четири
пати подолго отколку во Европа

 

INTERVIEW:
Волфганг Колер, генерален менаџер на „Скопје Мериот Хотел“
Скопскиот „Мериот“ е меѓу двата најдобри
во Европа!

Start up
УСАИД и Стартап Македонија ги открија недостатоците во македонскиот стартап екосистем

Луѓе и компании
Панел дискусии на EOS Matrix
Потребна е поголема едукација на граѓаните за должничко – доверителските односи и
нивните права и обврски по истите

Клуб на истражувачи
Одржана 29. сесија на Клубот на истражувачи
Промовирани два стручни труда во Народната банка

Компании и пазари
Како работеа котираните компании на Берзата во првиот квартал
Растат и приходите од продажби и добивките на фирмите

INTERVIEW:
Д-р Јоке Ланд, 
холандски експерт за применета психологија
Преку македонскиот образовен систем тешко се гради самодоверба кај младите луѓе

Интернет
Четири од 10 луѓе избришале најмалку еден акаунт на социјалните
мрежи загрижени
за приватноста

Луѓе и компании
Новото време носи нова нормалност
Не плашете се од често менување на работата

Лидери
Роналд Реган, поранешен претседател на САД

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×