ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 980-2Cover story
Што се случува на домашната
стартап сцена
Од алатки за дигитален маркетинг до софтвери за авијација – македонските стартапи развиваат продукти за светски пазар, им треба поддршка да го освојат

 

Интервју: проф. д-р Александар Николиќ, шеф на Одделот за кардиохирургија, “Аџибадем Систина“
Со вградувањето на вештачко срце докажавме како болница дека сме спремни за врвни дострели во кардиохирургијата!

 


Eкономија
Од 2008 година досега воведени 84 нови неданочни давачки
Фирмите и граѓаните за една година платиле најмалку 250 милиони евра неданочни давачки

Интервју: Блаже Аризанов, македонски претприемач во Индија, ко – основач на StayUncle
Со нашиот стартап ги скршивме сексуалните табуа во втората најнаселена земја на светот!

Startup
И државата се заинтересира за “групното финансирање“ стартапи
Се подготвува терен за формирање краудфандинг платформа во Македонија

Интервју
Хенри Кисинџер: Ние сме во многу, многу сериозен период за светот

Свет бизнис
Јапонија очекува економски бум од биткоинот и блокчеин технологијата

Лидер
Вилијам Шу, ко-основач и извршен директор на Deliveroo
Правете нешто за што лично сте заинтересирани

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×