ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 974-2
Специјална едиција
ТОП 100 ИЗВОЗНИЦИ
 • Паметните знаат зошто е важен извозот!
 • Како македонскиот извоз да стане мотор за поголем економски раст?
 • INTERVIEW: Кочо Анѓушев
  заменик претседател на Владата, задолжен за економски прашања и за координација со економските ресори
  Извозот е клуч за успех и раст на македонските компании и економијата 
 • Слободните економски зоните го менуваат македонскиот извоз
  Нето извозниот ефект од зоните е
  283 милиони евра
 • INTERVIEW: Глигор Цветанов
  претседател на клуб на извозници при Стопанска комора на Македонија и
  извршен директор на Макпрогрес
  За мали држави извозот е најглавен генератор на економски и отворање
  на работни места
 • КОЛУМНА: Ѓоко Танасковски
  директор на Царинската управа на Македонија
 • Кој е кој меѓу извозниците на индустриски прехранбени производи
  Кондиторите ги држат водечките позиции
 • Проценки за 10 најголеми извозни пазари на Македонија
  Побарувачката од најголемите трговски партнери ќе се зголемува
 • КОЛУМНА: Маја Кадиевска Војновиќ
  вицегувернер на Народната банка на Македонија
 • Поедноставени царински постапки
 • Новиот компјутеризиран транзитен систем 

Навигатор
Продолжува слабата инвестициска активност на државата

СВЕТ
Кој добива, а кој губи во трговската војна со царини?

Балкан бизнис
Емил Тедески , претседател на Атлантик Група

Кариера
10 работи што успешните луѓе никогаш не ги откриваат пред колегите

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×