ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 976-2
Навигатор

Владата почнува битка со сивата економија, се помалку ќе може да се плаќа во кеш

 

Cover story
Како работеа државните компании
во 2017 година?!

Државните фирми на хартија искажаа профит од 111 милиони евра

 

Интервју
Анита Ангеловска-Бежоска, гувернер на Народната банка на Македонија
Ќе водaм монетарна политика што ќе создаде амбиент за поголем економски раст

Капитал анализа
Компаниите во слободните зони отвориле над 12.000 работни места

Интервју
Томас Герберих, амбасадор на Сојузна Република Германија во Република Македонија
Германија очекува Власта и опозицијата да го спроведат договорот за името

Евроатлантски интеграции
Македонија доби покана за членство во НАТО,
што може да се очекува на економски план

Искуството на новите членки покажува раст на инвестициите и БДП

Интервју
Зоран Шапуриќ, министер за регулатива и унапредување на бизнис клима
Постојано сум во комуникација со македонските компании

Претприемништво
Како успешните директори го користат своето време

Лидер
Урсула Брнс, претседател на VEON
За да го извлечете најдоброто од луѓето, не ги присилувајте да бидат нешто што не се

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×