ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 982-2Навигатор
Тевдовски: Растот на платите ќе го зголеми животниот стандард на граѓаните

 

Cover story
Македонските компании најдолго чекаат да си го наплатат сработеното
Фактура во Македонија се наплатува просечно за 109 дена, во Европа за 34 денa

 

Лични финансии
Колку се “богати“ македонските домаќинства
Финансискиот имот на секторот население вреди 5,7 милијарди евра – две третини се банкарски депозити

Банки и финансии
Секој има потреба од банкарска услуга, но не секој има потреба од филијали

Компании и пазари
Кој е кој на пазарот за телеком услуги во Македонија

Свет бизнис и финансии
Ќе успее ли Ердоган да ја спаси економијата?
Турската економија во слободен пад!

Пазари и компании
Источна Европа ја губи работната сила

Балкан бизнис  и политика
Што добија Бугарија и Романија од членството во ЕУ?

Менаџмент
Лекции за лидерство од Џеф Безос и Стив Џобс:
Оставете го егото пред да влезетe на работа

Менаџмент
Како големите лидери ги мотивираат вработените?

Лидер
Ангела Арендс, потпретседател на Apple
Прво изградете врска со вработените, па после со потрошувачите

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×