ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 984-2Навигатор
За прв пат во Македонија ќе се формираат три акцелератори за стартап фирми

 

Cover story
Уште еден обид за поддршка на претприемништвото
Дали ќе заживеат бизнис ангелите во Македонија?

 

Интервју
Д-р Билал Суџубаши, главен извршен директор на Халкбанк АД Скопје
Халкбанк останува најбрзорастечка банка во Македонија

Капитал анализа
Како работеа котираните компании на Берзата во првата половина од 2018?
Компаниите со подобри финансиски резултати од лани

Банки и финансии
Младите наместо да одат во банка, сакаат банката да им дојде дома

Lifestyle
Адора инженеринг одбележа 16 години работа со досега невиден тип на зграда во Македонија
Пуштена во употреба Diamong Garden во Скопје

Банки и финансии
Задолженоста на граѓаните расте, враќањето на кредитите се потешко
За една година банките одобриле 200 милиони евра кредити на граѓаните

Компании и пазари
11 Регионална конференција на Бизнис плус

Менаџмент
Што го прави еден шеф голем?

Лидер
Пјер Нантерм, главен извршен директор на Accenture

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×