ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 985-2Stand by: Љупчо Зиков
За растот во третиот квартал и оптимизмот!

 

cover story
Државата со помош на Светска банка
ко – финансира основање на бизнис акцелератори

Голема поддршка за македонските претприемачи – се очекува заживување на стартап сцената

 

Интервју
М-р Нора Алити, претседател на Комисијата за хартии од вредност на Р. Македонија
Со влезот во НАТО и ЕУ, пазарот на капитал ќе стане поатрактивен за инвеститорите

Специјален прилог
Банките и бизнисот
  • Наплатата на лоши кредити го зголеми профитот на банките
    Банките за половина година направија 90 милиони евра профит, 80% повеќе од лани
  • Банкарските камати ќе паѓаат по намалувањето на основната камата 

Свет
Џек Ма – идол на новата кинеска стартап генерација

Претприемништво
Најефективни претприемачи ги имаат овие 7 навики

Лидер
Сатја Надела, извршен директор на Microsoft
Во следните 10 години се ќе биде дигитализирано

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×