ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
Cover story
Долгот на државата си расте.
Во следните две години ќе се задолжиме за уште 1,25 милијарди евра!

Aнализа
Привилегии безброј, одговорност нула
Еве зошто се тепаат за вработување во државна служба

Компании и пазари
По укинувањето на производните квоти за млеко во ЕУ, балканската млечна индустрија во паника
На домашната индустрија и се заканува наплив на евтино млеко од еу!
Зошто никој не реагира?!

Специјален прилог
Kој е кој во градежната индустрија?

Интервју
Марина Тунева, извршен директор на Советот за етика во медиумите на Македонија:
И даваме можност на јавноста „да одговори“ на новинарското известување

Политика
Што по одбивањето од Брисел на поканата од Обвинителството?
Без политичка волја, ќе се менува само фасадата на правдата

Интервју
Берт Твалфховен, основач на Европската фондација за истражување на претприемништвото
Претприемничкото образование треба да е задолжително!

Ceo profile
Жаклин Хинман, извршен директор на CH2M Hill
Како една жена успеа да се наметне во глобалната градежна индустрија

Startup
И тоа го има по светов
Овие инвеститори може да ви дадат 500.000 долари за стартап идеја нацртана на салфетка

Технологија
Клима уредите на Vivax го освојуваат македонскиот пазар

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×