ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 987-2Во фокус
Трговската војна помеѓу САД и Кина е закана за светската економија

 

 

Навигатор
Продолжува слаба инвестицис-ка активност на државата
Само четвртина од парите за капитални објекти се досега инвестирани

 

 

Cover story
Економските придобивки од пристапувањето во НАТО и ЕУ
За бизнисмените евроатланската перспектива нема алтернатива

Eвроинтеграции
После повеќегодишна блокада во евроинтеграциите
Македонија го почнува скрининг процесот со ЕУ!

Туризам
Речиси двојно повеќе странски туристи за пет години
Странецот во просек спие по две ноќи во Македонија, а домашниот турист четири

Луѓе и компании
Macedonia Manufacturing Expo 2018
Втор Саем на домашната лесна преработувачка индустрија: голема шанса за извозни зделки на македонските компании

Свет
На прагот сме на нова транспортна револуција

Балкан
Хрватска намалува даноци и зголемува плати за да го спречи иселувањето

Mенаџмент
5 примери како брендот повторно да се врати во живот

Менаџмент совети
5 вистини за лидерство што секој менаџер треба да ги знае

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×