ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 989-2Stand by: Љупчо Зиков
Не се националисти, лопови се …!?

 

 

Навигатор
Меѓународните финансиски институции со попесимистички прогнози
Проценките за економскиот раст годинава се движат од 1,6% до 3,2%

 

 

Cover story
Кој е кој во регионот?
Македонските компании најслаби, словенечките најсилни

Интервју
Дијана Десподов, извршен директор на Американската стопанска комора во Македонија
АмЧам ќе поврзува различни сектори во општеството со цел заедничко решавање на проблемите

Инвестиции
Кој колку инвестира во македонската економија?!
Домашните приватни инвестиции поголеми и од странските и од државните

Интервју
Никола Гулев, главен финансиски директор на Еуромакс Ресоурцес
“Иловица-Штука ќе биде најголемата гринфилд инвестиција во Македонија”

Претприемништво
Кои се најголемите стартап компании во Европа?

Свет бизнис и политика
Анализа – што ќе се случува со цената на нафтата
Можно ли е до крајот на годинава 100 долари за барел?!

Профил
Гита Гопинат, главен економист на ММФ
Новата „рок ѕвезда“ во економијата

Менаџмент
Деловна етика
Балансирајте помеѓу личното и професионалното

Лидери
Мухтар Кент, претседател на УО на Coca – Cola Company
Брендот значи ветување. Добар бренд значи исполнето ветување

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×