ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 992-2Во Фокус
Меркел се повлекува од политиката
Германската канцеларка ја напушта лидерската позиција на ЦДУ по 18 години

 

Навигатор
Фондацијата “Трајче Мукаетов“ додели 40 нови стипендии
За 11 години Алкалоид вложи 1,35 милиони евра во стипендирање идни лекари и фармацевти

 

Cover story
Канаби(знис) со потенцијал од милијарди евра
Огромен интерес за одгледување на медицински канабис во Македонија

Анализа
МБИ-10 со раст од 40% од почеток на 2018..16
Никој не дава “камата“ како Берзата оваа година!

Финансии
Фондовска сцена: Порасната нето вредност од 20% за една година
Во моментов 15 инвестициски фондови менаџираат со 120 милиони евра

Општини
Владата со државни пари ќе ги плаќа долговите на општините
Со 50 милиони евра ќе се покрива половина од долгот на секоја општина без никој да одговара за свесно водење во банкрот!

Е – commerce
Онлајн шопингот во Македонија порас-нал за 20% во првото полугодие
Дигиталната неписменост и регулативите главни кочници за побрз развој

Events
Прва Конференција за е – трговија
е – Трговија: е – Иднината за е – Македонија!

Е – residence
Досетливи на Балтикот
Естонија со “е-жителство” ја неутрализира опасната демографска временска бомба

Свет бизнис и политика
Чини 7,5 милијарди евра во првата фаза
Во Истанбул отворeн најголемиот аеродром во светот

Бизнис и технологија
10 иновации што ќе ја променат иднината на економијата
Листа на иновации што го направи аналитичкиот оддел на Citibank

Лидерство
Лин Гуд, претседател и директор на Duke Energy
Понекогаш ме потценуваат, што е супер предност за мене

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×