ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 994-2Навигатор
  • Екс премиерот избега од земјава
    Груевски бара азил во Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото бегство
  • Клубот на млади лекари со поддршка на Алкалоид
    Нов проект за враќање на довербата во медицинската професија

 

Cover story
Буџетот за 2019 порасна на
3,7 милијарди евра
Владата ќе потроши 8,6% повеќе пари отколку годинава

 

 


Буџет
40% повеќе пари за поддршка на бизнисот
50 милиони евра за мерките за поддршка на нови инвестиции,
извозот и освојување на нови пазари, нови вработувања, итн.

Real Estate
Адора Инженеринг
Тимот зад “пар екселанс“ недвижностите во Македонија

Анализа
Специјален прилог “Градежништво“
Силен пад на градежниот бизнис во 2018

Луѓе и компании
Како до кредити за микро и мали субјекти?
Патот до одржливи бизниси оди преку микрофинансиските организации

Микрофинансирање
Ви ги претставуваме четирите микрофинансиски организации
Досега одобрени 140 илјади кредити во износ од преку 350 милиони евра

Колумна
Павле Гацов, даночен експерт
Неполитичко акцентирање на главните решенија во Предлог Законот
за данок на личен доход

Бизнис и технологија
Обновливи извори на енергија
Секое домаќинство или компанија ќе може да стане и производител на
електрична енергија од фотоволтаици

Менаџмент
Советник за новите лидери
Три најчести замки што треба да се избегнат

Лидерство
Стен Ли, автор на стрипови, уредник и издавач
Животот не е комплетен без неговите предизвици

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×