ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 995-2Навигатор
Нови инвестиции на виничката кондиторска фабрика
Макпрогрес започна во своето производство да користи енергија од обновливи извори

 

Cover story
Во 2019 половина од пензиите ќе бидат обезбедени од буџетот
Зголемениот придонес е недоволен за спас на пензискиот систем

 

Интервју
Вулнет Адеми, директор на Агенција за странски инвестиции и промоција на извозот
“Извозно ориентираната македонска економија ќе биде успешна приказна”

Политика
Капитал анализира
Премногу улоги за бегството на Груевски да биде само македонски театар

Специјален прилог “Брендови“
 • Што ги прави брендовите успешни во дигиталното времe
  Искуство Vs. Перцепција: Фокусот е на корисникот, а не на купувачот!
 • Маркетинг консалтинг
  Бренд стратегии
  Трендови што треба да ги земете предвид во 2019 (ако веќе не е доцна…)
 • Know – how
  10 успешни светски примери на дигитална трансформација
 • Совети Бренд менаџмент.
  Како да ги освоите генерациите што се раѓаат со смартфон во рацете

Лидерство
Kлучни работи работи кои мора да ги има секој лидер
Што имаат заедничко Безос, Гејтс и Закерберг?

Лидерство
Рут Порат, финансиски директор на Google и Alphabet
Културата е многу позначајна отколку правилата и регулациите

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×