ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 996-2
Stand by: 
Љупчо Зиков
Зошто прогресивниот данок не е добар,
и нема ништо да смени!?

 

Навигатор
СЈО ја презема надлежноста
Случајот “Маѓар Телеком” продолжува
да се одолговлекува

 

Cover story
Само 10% од обврските на странските
фирми се кон домашни добавувачи

Странските компании набавуваат малку
суровини од домашните фирми!

Интервју
Данела Арсовска претседател на Сојуз на стопански комори
Борбата против сивата економија ќе има поголем придонес во буџетот
од било кое покачување на данок

Анализа
Светска банка ги детектира можностите и пречките за поголем економски раст
Растот не може веќе да се поттикнува преку поголема потрошувачка, потребни се инвестиции, извоз и поголема продуктивност!

Луѓе и компании
Петар Ристовски сопственикот на “Принцип комерц“ од Давидово не застанува
со инвестициите

“Влеговме и на пазарот за ајвар – во премиум сегментот!“

Специјален прилог “Иновативност“
  • Како Македонија да се одлепи од европското дно според иновациските перформанси
    Науката подава рака кон бизнисот
  • Која е цената на банкарската услуга за приматели на плата?

Startup
Во њујорошкиот стартап SumAll платите се транспарентни
Зошто е добро сите да знаат кој колку заработува?

Лидери
Хамди Улукаја, основач и директор на Chobani
Кога сте стартап, не брзајте многу за да пораснете

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×