ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 997-2

Stand by: 
Љупчо Зиков
Неколку скици пред носењето на
Буџетот за 2019!

 

Навигатор
Владата објави дека ќе го измени
Законот за прекршоци

Казните за граѓаните и фирмите
ќе се намалат и до 75%

 

Cover story
ТОП 50 најпрофитабилни
компании во Македонија
Малку компании прават многу пари

Јавна администрација
Најавите се амбициозни, Владата е на потег со реализација
На патот до Брисел ќе се чистиме од партиски вработувања и непотребни агенции

Специјален прилог
“Корпоративна општествена одговорност“
 • Општествената одговорност како дел од глобалната иницијатива на ООН за одржлив развој
  Каде се македонските компании во приказната
 • Интервју: Олга Костовска претседател на Надзорниот одбор на Еуролинк осигурување
  „Силата и големината на успешните компании е работење за доброто на заедницата во секоја смисла“
 • Интервју: Методија Миноски, Раководител на одделот управување со животна средина во ПроКредит Банка
  Општествената одговорност е една од основните корпоративни вредности на ПроКредит Банка
 • По 11-ти пат доделени националните награди за општествено одговорни практики
  Расте бројот на мали и средни претпри-јатија со општествено одговорни проекти

Колумна
Ана Петреска, раководител на Одделение за контрола на усогласеност на
работењето на Комерцијална банка

Имплементација на Законот за усогласу-вање на даноците по странски сметки -
Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA)

Lifestyle
Маж на годината во Македонија
Хирургот Владимир Чадиковски е маж на 2018 –та

Лидери
Мери Бара, главен извршен директор на General Motors

Ако ги придобиете срцата и умовите на вработените ќе имате поголем успех во бизнисот

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×