ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 998-2Во фокус
Протести во Франција
Дали ветувањата на Макрон ќе стават крај на протестите на жолтите елеци?

 

Навигатор
Инвестиција со вкупна вредност од
350 милиони евра
“Ист гејт“ – комплексот на местото на Скопски саем ќе почне да се гради следната пролет

 

Cover story
Каква економска година ќе биде 2019?
Економијата фати залет, растот догодина до 3,5%

Анализа
Кој и како ќе ги троши државните пари?
Преку 23 државни агенции ќе се потрошат 250 милиони евра од буџетот во 2019 година

Политика
Помирувањето е (не)возможна мисија
Да се успијат сеќавањата за злосторот, а правдата да остане будна

Луѓе и компании
EOS Matrix ги заокружи четирите настани за одбележување на јубилејот –
15 години работа на македонскиот пазар

Продолжува компаниската мисија: За свет без долгови

Свет
Самоубиството на Венецуела
Лекции од пропадната држава

Фељтон
100 години од крајот на Првата светска војна
Пет помалку познати факти за Големата војна

Startup
Македонско – израелски стартап Exai
Со платформата за брзо правење на веб страници и нивното одржување го освојуваат светот

Лидери
Чарлс Кок, американски индустријалец и милијардер
Барањето владина помош ги уништува иницијативата и одговорноста

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×