ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 999-2Stand by: Љупчо Зиков
За претседателските избори!

 

 

Cover story
Деловната клима во Македонија низ очите на странските инвеститори
За поголема конкурентноста на компаниите потребен е нов модел за економски развој

 

 

Интервју
Љупчо Николовски, министер за земјоделство, шумарство и водостопанство
„Создаваме конкурентно земјоделство што ќе биде двигател на економијата“

Интервју
Марика Караџова, генерален директор на кондиторската фабрика “Европа“
„Силно инвестираме во производство и маркетинг – догодина потрошувачите ќе го видат новото лице на ‘Европа’!“

Специјален прилог “Банки“
  • Годинава завршува одлично за домашните банки
    Во 2019-та банкарите очекуваат уште поголем раст на кредитирањето и депозитите
  • Интервју: Емилија Спировска, член на УО на ПроКредит банка
    „Фокусирани сме на финансиска поддршка и комплетна банкарска услуга за бизнис секторот во Македонија“
  • Бизнис и технологија
    Иновации и дигитализација
  • Какви новитети ќе понудат македонските банки во 2019?

Фељтон
100 години од крајот на Првата светска војна (2)
Помалку познати факти за Големата војна
Словенците и Хрватите уште на Крф ја молеле српската војска да ги спаси од нова италијанска инвазија

Ексклузивно
Ја претставуваме ВИП експозитурата на Охридска Банка Сосиете Женерал
Префинетост во услугата што ја прави разликата

Менаџмент
Кралот на кошарката ЛеБрон Џејмс со совет како да се биде лидер

Лидери
Питер Дракер, “татко“ на современиот менаџмент
Најважното нешто во комуникацијата е да слушнете тоа што не е кажано.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×