ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Uncategorized
najava 1002-2Во фокус
Еврото слави 20 години
Заедничката европска валута создадена е официјално на 1 јануари 1999

 

Cover story
Позитивни проценки за најголемите
трговски партнери

Извозот на европските пазари ќе расте но Брегзит може да ги помати сметките

 

Интервју
Ѓорѓи Петрушев, извршен директор на Бимилк
Растот на Бимилк придонесува за растот на млечната индустрија во Македонија

Анализа
ТОП 50 најголеми работодавци во Македонија
Во 50-те компании најголеми работодавци во Македонија на крајот на 2017 година работеле вкупно 63.471 или 8,5% од вкупниот број на вработени во земјава.

Компании и пазари
ЕУ ќе ги продолжи рестрикциите за увоз на челични производи до јули 2021
Загрозено производството и извозот на македонските компании од челичната индустрија

Свет бизнис и политика
Даноците и бизнисот
Зошто скандинавските претприемачи се развиваат и во услови на високи даноци?

Пазари на капитал
Најдобрите и најлошо позиционираните берзи во 2018 година
Македонската берза со втор најголем раст во светот лани

Кариери
Лекции од Харвард бизнис школата
Зошто нема баланс меѓу работата и приватниот живот

Лидери
Марк Кјубан, претприемач и сопственик на Далас Маверикс
Станете експерт во тоа што го работите. Тоа ќе ви даде предност затоа што
повеќето луѓе не го прават тоа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×