ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
najava 1004-2Stand by: Љупчо Зиков
Два примери за нашата неискреност и деструкција

 

Cover story
Какви придобивки носи членството во НАТО?
Економскиот ефект од НАТО се очекува во раст на странските инвестиции

 

Интервју
Карло Ромео, амбасадор на Италија во Македонија
Клучно е Македонија да се фокусира на реформите и нивна ефективна примена

Луѓе и компании
Информатичките компании незадоволни од даночните реформи на Владата
И онака имаме проблем да ги задржиме програмерите во Македонија, ако веќе не помагате, тогаш не одмагајте!

Државно управување
Донесен Законот за спречување на корупција
Не може да имаме економска година, ако немаме антикорупциска година

Свет бизнис и политика
Досие: Брегзит
Британија во најдлабока политичка криза последниве пет децении

Интервју
Стелиос Кулоглу, европратеник
Допрва следи работа помеѓу Скопје и Атина

Технологија и бизнис
Amazon vs eBay
Каква е иднината на онлајн трговијата

Лидери
Насим Николас Талеб, либанско – американски автор
Трите најштетни дроги се хероинот, шеќерите и месечната плата

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×