ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Uncategorized
najava 1005-2Во фокус
Интелeктуалците предупредуваат
Европа е нападната од лажни пророци

 

Cover story
Обединетото Кралство трет најголем трговски партнер на Македонија
Брегзит без договор со ЕУ ќе наметне царини за увоз и извоз на британскиот пазар

 

Интервју
Рејчел Галовеј, амбасадорка на Велика Британија во Македонија
Во или надвор од ЕУ, Обединетото Кралство останува силен поддржувач на Македонија

Политика
Полесно е да се оди на избори, отколку да се засукаат ракави
За реформите ќе треба и поголема храброст отколку за Договорот

Профил
Коста Митровски, претседател на Македонската банкарска асоцијација
Банкар на годината

Финансии
Скандал во пензискиот систем
Јавна тајна која се случувала со години:
Парите наместо за новите осигуреници, оделе за пензии!

Бизнис и политика
Како се поврзани политичката состојба и економијата
Политизираноста го гуши претприемништвото

Луѓе и медицина
Разговаравме со д-р Душко Фидановски и д-р Катерина Обочки од Одделот за педијатрија во Аџибадем Систина – Скопје
Спремни сме за одговор на сите предизвици околу детското здравје

Бизнис и технологија
Саем за потрошувачка електроника – Лас Вегас
CES 2019: Сè што видовме, од 8K телевизори до неверојатни лажни хамбургери

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×