ЧИТАЈТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ НА МАГАЗИНОТ КАПИТАЛ
Објавено на од во Сите вести
Cover story
Буџетот се прекрои на партиски трибини
Новите ветувања на Груевски тежат над 200 милиони евра. Од каде пари?

Интервју
Патрик Житон, претставник на ММФ во Македонија
Владата да не ги крати инвестициите за сметка на сите нови најавени трошења!

Специјален прилог
Банките и бизнисот

Луѓе и компании
Додека во регионот се зацврстуваат светските пиварски гиганти
Потрошувачката на пиво во Македонија паѓа

Капитал анализа
Какви “вртоломии” прави власта за да се вдомат партиските кадри?

Политика
Жестока најава за 17 мај
Протестите ја ставаат бриселската излезна агенда во втор план,
со сè реконструкцијата на Владата

Балкан бизнис и финансии
Ципрас нуди амнестија за сите кои ќе ги вратат парите во Грција

Свет бизнис и политика
Во ек на преговорите за историски договор за слободна трговија помеѓу САД и ЕУ

Луѓе и компании
10 начини како да заштедите пари во вашиот бизнис

Лидери
Томас Пикети, француски економист
Капитализмот треба да е роб на демократијата, а не обратно!

CEO profile
Мерлин Хјусон, извршен директор на Lockheed Martin
Челична дама

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

коментари и анализи
...Сите ние живееме во време, кога само идејата е капитал, сè друго е пари...
Најава
Регистрација

На вашата e-mail адреса ќе добиете лозинка за логирање на КАПИТАЛ.

Заборавена лозинка?

Внесете e-mail адреса или корисничко име со кое сте регистрирани на КАПИТАЛ.

×